Kategorie


Kupując u nas zdobywasz
punkty, które możesz
wymienić na konkretny
towar z naszego sklepu.
- Szczegóły wkrótce.

PRZYCHOĆKO

PRZYCHOĆKO

Uwaga! Z przykrością informuję, że z 2024 r. błystki karlinki i trzebiatówki kołobrzeskie nie są i nie będą już produkowane, powodem jest zakończenie działalności rzemieślniczej Pana Stefana Przychoćko. Oferowane błystki są resztką z dawnej oferty.

___________________________________

Stefan Przychoćko od ponad  pięćdziesięciu pięciu lat zamieszkuje w mieście nad Parsętą. Od roku 1992 w swoim warsztacie rzemieślniczym produkuje znane i łowne błystki wahadłowe i obrotowe, niezwykle skuteczne przynęty, szczególnie przydatne w połowach medalowych troci, łososi, pstrągów i szczupaków; z powodzeniem wykorzystywane również przez wędkarzy poławiających  sandacze i okonie. Dzięki wytwarzanym przez pana Stefana Przychoćko swoim warsztacie karlinkom i trzebiatówkom złowiono setki medalowych ryb.

Pan Stefan od lat bierze udział we wszystkich liczących się sportowych imprezach wędkarskich, na których niejednokrotnie zdobywał czołowe miejsca. W swoim sportowym dorobku posiada wiele bardzo wartościowych trofeów. Aktywnie wspomaga z własnych środków zarybianie, na której wędkuje od 5 roku życia. Jest doskonałym znawcą i przewodnikiem rzeki. Zna jej wszystkie dołki, bystrzyny, muliste zakola czy piaszczyste mierzeje. Zna każdy zakątek rzeki, wie w cieniu których drzew w toni wodnej ukrywa się pstrąg , troć czy szczupak.

Umie dobrać tak przynętę aby spotkać się z wodnym drapieżnikiem, wie gdzie należy rzucić ciężka, miedziana karlinką, a gdzie posłać lekka 12 gramowa srebrną trzebiatówkę; wie, w którym dołku uderzy na wirówkę łosoś, a gdzie stoi jaź lub można trafić na podwodną zawadę. Wędkarzowi niewtajemniczonemu w meandry łososiowego wędkowania potrafi pomóc i wytłumaczyć najbardziej zawiłe problemy z tym związane. Jest doskonałym  przewodnikiem krainy Parsęty. Jest człowiekiem otwartym na rozwiązywanie wędkarskich problemów.
 
W swoim  warsztacie rzemieślniczym Pan Stefan przekuwa całą swoją wiedzę wędkarską,  doświadczenia wytrawnego wędkarza i miłośnika Parsęty na niepowtarzalne, rękodzielnicze przynęty.Każda z tych przynęt ma swój indywidualny i niepowtarzalny charakter gwarantujący sukces i smak prawdziwej, wędkarskiej przygody. Walory przynęt Stefana Przychoćko docenili już nie tylko nasi, rodzimi wędkarze z upodobaniem uprawiający łososiowe wędkarstwo rzeczne, ale również ci, którzy na Mazurach łowią szczupacze i sandaczowe okazy. Karlinki i trzebiatówki zawędrowały też m.in. nad niemieckie i rzeki, szwedzkie łowiska i rzeki dalekiej Alaski.
Osoby, dla których wędkowanie jest pasją  kontakt z naturą ma najważniejsze znaczenie. Samo piękno przyrody, chwile ciszy, zadumy i spokoju nad wodą - jeziorem czy rzeką - są dla nich najcenniejsze. Dlatego też znawcy prawdziwej wędkarskiej przygody smakują te chwile w ciszy,  w samotności i  w zgodzie z naturą, środowiskiem i pięknem przyrody. Wędkarstwo jest przyczynkiem do tego, co dobre, budujące i trwałe; do tego, co pozwala na chwilę zapomnieć, wyciszyć się i usłyszeć jak oddycha rzeka, jak szemrze przelewająca się  w niej woda i czas. Jak budzi się dzień i zaczyna noc... 
Spoon - Polish Fishing Lures

 


Sortuj po: Nazwie Arrow_up | Cenie | Najnowszym
Pełna lista Skrócona lista Lista alternatywna
1 2 z 2
Następna strona Ostatnia strona
1 2 z 2
Następna strona Ostatnia strona