Categories

Information box

English content

Moje Allegro

kormoran1105

Full of warmth and joy
Christmas
and the successful 2012 years

DEMON

DEMON

Firma DEMON została założona w 1997roku przez inżyniera Wiesława Ostrowskiego. Od początku istnienia firmy nazwa "DEMON" jest znakiem towarowym zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym. Początkowo podstawowym produktem firmy były bezkorpusowe błystki obrotowe DEMON ORIGINAL, których cechą charakterystyczną było ciężkie skrzydełko wirujące regularnie na bardzo małym -15 stopniowym kącie obrotu.
Rok 1999 był przełomowym w historii Firmy DEMON, ponieważ został wtedy opracowany rewolucyjny wynalazek - Odczepiacz GROM, na który Urząd Patentowy przyznał patent - PL 186644 . Poza Polską odczepiacz ten sprzedawany jest pod nazwą handlową DEMON i począwszy od Targów Wędkarskich WISMA 2005 w Rotterdamie, jak i obecnie w USA, w stosunku do Odczepiacza GROM tamtejsi eksperci używają nazwy ODCZEPIACZ PROFESJONALNY.
W 2001 roku asortyment produkowanych błystek został rozszerzony o 4 następne rodzaje błystek: CLASSIC, MULTIFLEX, SALMON i DUO -bazujące na klasycznych wzorach skrzydełek, których cechą charakterystyczną jest ciekawa ponacinana i pokarbowana faktura skrzydełek. Dzięki pokryciu ich grubą warstwą matowego srebra powierzchnie skrzydełek w trakcie wirowania emitują odblaski tworzące niepowtarzalną aurę bardzo skutecznie wabiącą drapieżniki.
W 2004 roku do produkcji obrotówek wprowadzona została technologię przeciwdziałająca zjawisku skręcania się żyłki, a błystki wykonane w tym systemie oznaczone są symbolem - SSS ( System Super Stabilizacji). Dodatkowo system ten zapewnia wysoką regularność obrotów skrzydełka, co skutkuje dużą łownością wirówki. Obecnie wszystkie produkowane w firmie DEMON błystki obrotowe ( z wyjątkiem wesji bezkorpusowych ) wykonywane są w systemie SSS.
W 2008 roku prace zmierzające do opracowania dalekosiężnej błystki przeznaczonej do sprawnego obławiania rozległych akwenów wód stojących zaowocowały wprowadzeniem do produkcji błystek DEMON ORIGINAL LONG CAST. Obrotówki te dzięki doskonałemu wyważeniu i szybującemu lotowi w powietrzu znakomicie nadają się do łowienia multiplikatorem.
W 2010 roku weszła do produkcji seria błystek przeznaczonych głównie do połowu na rzekach DEMON FAST REFLEX , której podstawową cechą jest szybka i migotliwa praca skrzydełka.
W 2011 roku wprowadziliśmy do produkcji "Wirujący Ogonek"- przynętę skutecznie wabiącą ryby do łowienia w opadzie, a na rok 2012 przygotowaliśmy nową wersję Odczepiacza GROM - TURBO, przeznaczoną dla łowców łososi i troci.
Wszystkie produkty Firmy "DEMON" niezależnie od innowacyjnych idei, które towarzyszą ich powstaniu zostają wprowadzone na rynek dopiero po potwierdzeniu ich wysokiej łowności podczas testów w kraju i za granicą.
To co wyróżnia moje produkty na tle rynku to: ogromna dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i dopracowanie detali. Choć jest to produkcja przemysłowa to stopień: "dopieszczenia" stawia moje wyroby w jednym rzędzie z wyrobami wykonanymi w jednostkowych ilościach. Krawędzie błystek i odczepiaczy są wypolerowane, powłoki galwaniczne nim trafią do montażu przechodzą surową kontrolę jakości. Wszystkie te działania służą temu by klient biorąc do ręki jakikolwiek mój produkt odczuwał przyjemność z kontaktu z czymś co ma w sobie wartość solidnego wykonania i właściwie dobranych materiałów. Wprowadzając swoje  produkty na rynek kieruję się zasadą, że niezależnie od wysokiej jakości wykonania każdy z nich powinien wnosić  nowe cechy użytkowe.  Najlepszym potwierdzeniem zastosowania powyższych zasad w praktyce są doskonałe  opinie jakimi się cieszy w Polsce i za granicą mój sztandarowy produkt - odczepiacz GROM ( Patent PL 186644 ). Istotą tego wynalazku jest wykorzystanie naprężenia żyłki do zaklinowania krętlika w precyzyjnie wyciętej szczelinie. Ponieważ zdecydowana większość wędkarzy łączy żyłkę z przynętą spiningową za pośrednictwem krętlika z agrafką, to zablokowanie krętlika oznacza równocześnie możliwość wyrwania przynęty z zaczepu. Pomimo istnienia wielu rozwiązań służących uwalnianiu zaczepionych spiningowych przynęt wędkarskich to właśnie GROM uznany został na targach WISMA 2005 w Rotterdamie za najbardziej zaawansowane technicznie i skuteczne rozwiązanie tego problemu


Sort by: Name Arrow_up | Price | Newest
Complete list Short list Alternative list